Turnaj Open Děčín v tenisových čtyřhrách rekordní

Tenisový klub LTC Děčín uspořádal v sobotu 6.říjina 2018 tradiční tenisový turnaj ve čtyřhrách.

Vzhledem k nádhernému počasí se akce zúčastnilo rekordních 60 hráčů – 30 dvojic.Dvojice byly rozdělené do dvou kategorií.

V první kategorii musel být součet dvou hráčů do 114 let a ve druhé nad 114 let.

V mladší kategorii hrálo devatenáct dvojic,které byly nalosovány do čtyř skupin po čtyřech a pátá skupina měla tři dvojice.Ve skupinách se hrálo každý s každým na jeden set do šesti,za stavu 5:5 se hrála zkrácená hra.Ve starší kategorii hrálo jedenáct dvojic,které byly rozdělené do tří skupin,dvě po čtyřech a v jedné hráli tři dvojice a skupiny hráli stejným systémem jako mladší kategorie.

Z mladší kategorii ze skupin postupovali první dva do hlavní soutěže a dvojice na třetím a čtvrtém místě hráli soutěž „B“.V obou soutěží byly dvojice nasazováni podle výsledků do vyřazovacího pavouka,kde se také hrálo na jeden set do šesti.

Ve starší kategorii postoupilo všech jedenáct dvojic do dalších vyřazovacích kol,kde dle umístění ve skupinách byly nasazeni.

Celkové první místo do 114 let obhájila dvojice J.Potyš a T.Zuček z Děčína,kteří ve finále porazili dvojici z Ústí nad Labem Šimůnka s Heneberkem 6:2.Třetí místo získali poražení semifinalisté Kašper s Šinovským z Velkého Března a J.Pajer s Dereninem z Děčína.

Soutěž „B“ vyhrála dvojice A.Žáková s A. Hozákovou,když ve finále „B“ porazili Zvoníka s Baudischem 6:5 /zkrácená hra 7:4/.

Ve starší kategorii získali první místo J.Honsa ml.a J.Honsa,když ve finále zvítězili nad Novákem s Pyšným 6:4.Třetí místo získali J.Šmucr s M.Šlamborem a druhý poražený semifinalista Barborík s Mikulejským z Varnsdorfu.

Po skončení turnaje byly předány krásné ceny za které organizátoři děkují všem sponzorům.

Dále byl předán Putovní pohár zástupcům TK Quick Stop Děčín za vítězství v letošním 22.ročníku tenisové veteránské soutěže družstev.

Výsledky do 114 let

Čtvrtfinále: Vodseďálek Šprojcar-Potyš Zuček 4:6.J.Pajer Derenin-Vlček Rakušan 6:3.

Šimůnek Heneberk-J.Šlambor Ullrych 6:3.Kašper Šinovský-T.Žáková Homolka 6:1.

Semifinále: Potyš Zuček-J.Pajer Derenin 6:3.Šimůnek Heneberk-Kašper Šinovský 6:5 /zk.h.7:4/.

Finále : Potyš Zuček – Šimůnek Heneberk 6:2

Výsledky nad 114 let

Čtvrtfinále: Barborík Mikullejský – R.Musil Havlík 6:5 /7:4/.Honsa ml.Honsa – Demuth Kejdana 6:5.

Šmucr Šlambor-Kudrhalt Samler 6:5 /7:1/.Novák Pyšný-V.Musil Flegl 6:4.

Semifinále: Honsa Honsa – Barborík Mikulejský 6:1.Novák Pyšný-Šmucr Šlambor 6:3.

Finále : Honsa ml. Honsa st. – Novák Pyšný 6 : 4.

 

J.Š.